Úvodní slovo Ondřeje Šebka, předsedy Národní sportovní agentury

15. 8. 2023

Vážení sportovní přátelé,

je mi velkou ctí vás všechny srdečně uvítat na Mistrovství Evropy v raftingu, které se uskuteční na našich úchvatných vodách v Lipně nad Vltavou a Českém Vrbném. Tento týden se stane dalším milníkem pro naši i světovou raftingovou komunitu, a my jsme hrdí, že Česko může hostit tento týdenní happening plný nejvyššího raftingového umění.

Naše země je známá svými atraktivními terény a vodními sporty mají v naší historii pevné místo. Moderní umělá slalomová dráha v Českém Vrbném u Českých Budějovic a divoké peřeje pod lipenskou přehradou představují dokonalou kombinaci výzev a krásy, kterou naši účastníci budou muset zdolat.

Trasa hlavního závodu nás zavede srdcem peřejí Čertových Proudů, což je jedno z nejobtížnějších a zároveň nejkrásnějších úseků divoké vody v Evropě. Sportovci se stanou protagonisty tohoto nádherného příběhu o odvaze, dovednosti a soutěživosti.

Češi jsou bezpochyby národem vodáků a naši reprezentanti dlouhodobě excelují na světové scéně extrémního raftingu. Jejich úspěchy na mezinárodních závodech jsou nesmazatelnou součástí naší sportovní historie. Pravidelně vozí domů cenné kovy z medailových umístění a tím se stávají hrdými ambasadory naší země.

Dnes stojíme na prahu nového údobí, kdy se naše české posádky pokusí navázat na své mezinárodní úspěchy i na domácí půdě. Naše země hostí Mistrovství Evropy s odhodláním a hrdostí, a věřím, že toto klání nás všechny naplní nejen vzrušením z nejlepšího sportovního výkonu, ale také pýchou našeho národa.

Jsem nadšený, že mohu být součástí tohoto úžasného sportovního festivalu a těším se na týden plný vzrušení, adrenalinu a sportovní fair play. Držím všem účastníkům palce a věřím, že nám všem přinesou nezapomenutelné okamžiky, které budou dlouho žít v naší paměti.

Nezbývá mi nic jiného, než popřát úspěšné a napínavé Mistrovství Evropy v raftingu!

S pozdravem,

Ondřej Šebek

Předseda Národní sportovní agentury